SOC Analyst הביקוש רק הולך וגובר – שכר

לפני שנתחיל לדבר על מאפייני SOC Analyst שכר ותחומי העבודה של אנליסט אבטחת מידע, נתחיל מהרמה הבסיסית ביותר: מהן ראשי התיבות של SOC? אז ככה, SOC מייצגים למעשה את המילים Security Operations Center, ובעברית: מרכז פעולות אבטחה.

מי שעוקב מעט אחר אתרי החדשות וודאי שם לב לכמות איומי הסייבר האדירה שקיימת על חברות ביטוח גדולות, בתי חולים ומלונות. אלו הם רק המקרים שהתפרסמו לאחרונה בתקשורת, אך מלבד מקרים אלו אנו עדים לעשרות איומים שמופנים כלפי ארגונים או בתי עסק גדולים וקטנים במדינת ישראל.

לאור המציאות הזו תחום הסייבר ואבטחת המידע זוכה לצמיחה אדירה, לא רק במדינת ישראל אלא בעולם כולו. כיום כל ארגון שמבין את הצורך באבטחה אופטימלית שוכר את שירותיה של חברת אבטחה איכותית או איש של אבטחה יחידי איכותי (הכל בהתאם לגודל החברה). כך שלמעשה הביקוש לאנשי סייבר ואבטחת מידע רק הולך וגובר וכך גם SOC Analyst משכורת.

SOC Analyst שכר מעולה עם תנאים טובים

הנהירה אחר לימודי תחומי הסייבר השונים בשנים האחרונות ברורה לחלוטין. העולם הטכנולוגי מתפתח במהירות אדירה, מה שמוליד את ההכרח לייצר הגנה אידיאלית למערכות המחשוב והרשתות השונות. וכידוע, שירותי הגנה מסוג כזה דורשים התמחות מקצועית ויכולת אישית גבוהה – מה שהופך את תנאי השכר של אנשי הסייבר ואבטחת המידע לגבוהים מאוד במשק הישראל מזה כמה שנים.

תחום הסייבר מיוחד במינו שכן הוא כולל תחתיו ענפים ותחומי עבודה רבים, כך שהמוכשרים לעולם זה יוכלו לזהות את התחום שמושך אותם אליו, וכאמור לזכות לתגמול נאה ביותר על עבודתם. כך ניתן למצוא במקום אחד יתרונות רבים שמצטלבים יחד: מדובר על תחום מרתק, מאתגר, חיוני, מספק ומשתלם ביותר בהיבט הכלכלי.

לפני שנדבר על מספרים ותלושי שכר, ננסה להבין מעט יותר טוב מיהו אותו אנליסט אבטחת מידע? על איזה מידע הוא חולש? ומה הופך את התחום שלו לכה מרתק? אם אתם מתעניינים בלימודי אבטחת מידע – השורות הבאות נכתבו עבורכם.

SOC Analyst שכר
SOC Analyst שכר

תפקיד אנליסט אבטחת מידע

ברמה המילולית פירוש המילה ‘אנליסט’ (Analyst) הוא ‘מנתח’. אין הכוונה למנתח בבית חולים כמובן, אלא לאדם שתפקידו לבצע ניתוחים והערכות מסוגים שונים אודות המצב האבטחתי של החברה, ובאמצעות הניתוחים הללו יוכל האנליסט לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבור החברה בה הוא עובד.

למעשה בתוך מרכז הניטור של החברה פועלת כל מערכת האבטחה של הארגון. מטרתו של מרכז זה היא כמובן לספק הגנה ברמה הגבוהה ביותר 24/7, וכן על פני כל ימות השנה. מכיוון שנכסי הארגון והמידע הפנימי עשויים להיות רגישים, כך שפעמים רבות מדובר על מידע אישי של לקוחות או נתונים אחרים שבמידה וייחשפו לגורמים זרים עלולים לפגוע בארגון בצורה ניכרת, הצורך ברשת הגנה בלתי חדירה נחוץ ביותר. במרכז אבטחה זה עובדים יחד המומחים השונים העוסקים בתחום אבטחת מידע, וכמובן גם אותו אנליסט אבטחת מידע.

התפקיד של אנליסט אבטחת מידע הוא להגן על נכסי המידע של הארגון מפני סכנות שונות האורבות לארגון מבחוץ ומנסות לחדור אליו. חשיבות התפקיד הזה גבוהה מאוד, שכן האנליסט יאתר ויפענח את כלל האירועים החריגים שמתרחשים בחברת ההייטק בה הוא מועסק, ובנוסף יבצע הערכת סיכונים אפשריים שעלולים להישקף למשאבי הארגון.

SOC Analyst שכר

כמו בכל תחום גם בעולם הסייבר המשכורות אינן אחידות. יש משמעות גדולה לתחום בו התמחית, לרקע ממנו באת, וכמובן לשנות הוותק שלך.

נכון לשנה זו, השכר של אנליסט SOC עם ניסיון של 3-2 שנות וותק עשוי להרוויח שכר ממוצע הנע בין 11,000 ₪ ל-15,000 ₪. השכר של מומחה בעל וותק גדול יותר של 5-3 שנים יעלה בהתאם וינוע בין 15,000 ₪ ל-18,000 ₪. אנליסט עם ניסיון רב יותר של 5 שנים ויותר יזכה לשדרוג נאה ולתלוש מכובד שינוע בין 18,000 ₪ ל-22,000 ₪, כאשר ראש צוות יזכה לשכר גבוה עוד יותר הנע בין 23,000 ₪ ל-29,000 ₪.

כידוע המספרים הללו משקפים את הקו הכללי של המשכורות בתחום זה, כאשר בהחלט ייתכן ועובד מסוים יזכה לשכר גבוה מן המספרים הנקובים במאמר זה. פעמים רבות עקב צורך מסוים של חברה יחד עם מקצועיות ויכולת טובה של האנליסט, השכר שייקבע לו יהיה גבוה מן האמור.

לסיכום:

בשנים האחרונות ובתקופה האחרונה בפרט ישנה דרישה גדולה מאוד לאנשי סייבר ובעלי מקצוע מתחום אבטחת המידע. הביקוש למומחים מתחומים אלה הולך וגובר, והמשכורות של העובדים בתחום זה נראות בהתאם.

הצפי הוא שעל פי מגמת השוק הנוכחית והצורך של בעלי הארגונים השונים, השכר של אנשי אבטחת מידע ובפרט זה של אנליסטים – עתיד לעלות בהתאם.