אבטחה, אבטחת מידע וקורס לינוקס

לפני שנצלול להסברים על קורס לינוקס: 'אבטחה'. האסוציאציה הראשונה שעולה מהמילה הזו קשורה לתחום הביטחוני, כגון אבטחת מתקנים, אבטחת אישים וכדו'. אבטחה, באופן כללי, נועדה לאבטח עלינו מפני פגעים שונים ובלתי צפויים שמעוניינים להזיק לנו. בשנים האחרונות המושג 'אבטחה' קיבל פנים חדשות כאשר הוא נפתח לעולם רחב הרבה יותר. מעתה האבטחה על אנשי ציבור ומנהיגים אינה מתבטאת רק בשומרי ראש חסונים, אלא בצורך באנשי מקצוע מבריקים שיגנו עליהם מפני 'נזקים מחשוביים'.

כחלק מההתקדמות המדהימה של עולם הטכנולוגיה, גם עולם הפשע מרים את ראשו ומשדרג את יכולותיו. מעתה, הסכנות אינן נמצאות רק 'מחוץ לבית', אלא גם בתוכו. כך קישור תמים יכול להזיק למחשב שלכם, לגזול מכם מידע אישי, לסחוט מכם כסף, ובמקרים המסוכנים ביותר – לפגוע בחיי אדם בצורה כזו או אחרת. כנגד ההתחמשות של פושעי הסייבר השונים, קיים צורך אדיר באנשי סייבר שיחלשו על התחומים השונים.

כחלק מהמאמץ העולמי האדיר להכשיר כמה שיותר לוחמי סייבר, מכללת קרנליוס מציעה לקהל הרחב קורס לינוקס מקצועי ומקיף. לימודים של הקורס הזה יעניקו לכם את המידע השימושי ביותר שאתם יכולים לחשוב עליו. הם יכשירו אתכם לחיים האמיתיים ולעבודה מול חברות גדולות שזקוקות לשירות שלכם. אז אם קורס לינוקס במכללת קרנליוס מעניין אתכם – המאמר הבא נכתב עבורכם.

כמה מילים על קורס לינוקס

אם תשאלו את האדם הממוצע ברחוב מהי מערכת ההפעלה "לינוקס", ככל הנראה הוא יביט עליכם בעיני עגל. הרוב המוחלט של הציבור, לכל היותר מכיר את תוכנת ההפעלה המכונה Windows, או בעברית: "חלונות". אולם כל מי שמונח בעולם המחשבים וודאי מכיר את מערכת ההפעלה הנקראת לינוקס, או באנגלית: Linux. מערכת ההפעלה הזו פרצה לתודעה העולמית בעיקר בעשר השנים האחרונות, זאת הודות ליכולת המרשימה שלה לתמוך בכמות תוכנות ויישומים די גדולה, וכן בזכות רמת האבטחה הגבוהה שהיא מספקת לצרכנים שלה.

מה לומדים בקורס לינוקס במכללת קרנליוס?

אז היכן תוכלו למצוא שימוש במערכת ההפעלה של לינוקס? לרוב המערכת הזו מותקנת על גבי שרתים כבדים וגדולים בחברות הייטק ובמוסדות לימוד די רבים. מכיוון שלמערכת ההפעלה הזו יש עוצמה גבוהה מאוד ויכולות נרחבות היא הפכה להיות מערכת הפעלה פופולארית מאוד לשרתים גדולים. חשוב לציין – ההתאמה של מערכת ההפעלה לשרתים גדולים אינה סותרת את העובדה שניתן להשתמש איתה גם במערכות מזעריות יותר, כמו במחשבים ביתיים ובטלפונים סלולאריים.

השימוש בתוכנה בצורה מיטבית ויעילה דורש הכשרה מסוימת, ולכן אם אתם מעוניינים להיות מומחים אמיתיים בתוכנה הזו – קורס לינוקס במכללת קרנליוס הוא הכתובת האידאלית עבורכם. במהלך הקורס נלמד נושאים מאוד מגוונים הקשורים להתקנת מערכות, ניהול משאבים והגדרות המערכות. כמו כן, נתמחה יחד בתפעול רשתות תקשורת שונות ובדרכי טיפות בתקלות שעלולות לצוץ במהלך העבודה.

תנאי קבלה לקורס לינוקס

תנאי קבלה בעולם הלימודים בכלל ובלימודי הסייבר בפרט, משתנה מאוד ממקום למקום. מוסדות הלימודים השונים מציבים רף שונה, תכנים שונים ויעדים שונים. בשל כך תנאי הקבלה מאוד דינמיים. בחלק ממוסדות הלימוד קיימת דרישה לניסיון מקצועי וידע קדום בענפים השונים של רשתות התקשורת ה-System וכן ניהול המערכות באמצעות לינוקס, בעוד מוסדות לימוד אחרים דורשים היכרות בסיסית וראשונית עם עולם המחשוב ועם מערכת ההפעלה 'ווינדוס'. יש קורסים בהם המועמדים נדרשים לעבור מבחנים פנימיים ולהציג שליטה מלאה באנגלית טכנית.

מכללת קרנליוס מיוחדת במינה בכך שדרישות הכניסה אינן גבוהות וככל הנראה רוב האנשים עם ידע בסיסי במחשוב יוכלו להיכנס לקורסים השונים במכללה, ויחד עם זאת ההישגים איתם יוצאי בוגרי המכללה מרשימים מאוד. לאור העובדה שהמכללה שמה דגש רב על ההיבט היישומי, הסטודנטים זוכים להיפגש עם עולם ומלואו של מקרים ותגובות ולהתנסות ברמה המעשית ביותר בניהול מערכות הפעלה ורשתות תקשורת.

חוץ מקורס לינוקס, אילו קורסי סייבר מכללת קרנליוס מציעה?

הקורסים השונים במכללת קרנליוס מסווגים לקהל יעד שונה:

CHCSS + LINUX קורס מיישם הגנת סייבר, הסמכת לינוקס (450 שעות)

קורס אבטחת סייבר למתחילים, המיועד לקהל המבקש לבצע שינוי קריירה, או לחילופין לאלה המבקשים להיכנס לעולם הסייבר ואבטחת המידע.

CHCSS קורס מיישם הגנת סייבר (350 שעות)

גם קורס זה מיועד למתחילים או לקהל יעד שמעוניין לבצע הסבת מקצוע. היקף קורס זה קטן יותר מבחינת שעות הלמידה מפני שזהו קורס מיישם להגנת סייבר בלבד.

CHPTE קורס PT בדיקת חדירות (150 שעות) 

קורס אבטחת מידע למתקדמים המיועד לאלו המחפשים לשפר את יכולות ה-PT (בדיקת חדירוּת) ויכולות ה-Python שלהם. קורס זה הוא השלב הבא לבוגרי מסלול CHCSS.

למה כדאי ללמוד קורס לינוקס במכללת קרנליוס?

מכללת קרנליוס, המכללה המובילה כיום בארץ בכל הקשור להכשרת לוחמי סייבר, מציעה לציבור הרחב מגוון קורסי סייבר, בהיקף שעות ובהיקף נושאים משתנה, שמטרתם אחת – להכשיר את הסטודנטים ברמה הגבוהה ביותר למאבק הלאומי נגד פשעי הסייבר; הן נגד פושעי הסייבר שמנסים לפגוע בגופים ממשלתיים, והן נגד פושעי סייבר שמנסים להזיק לגופים פרטיים. אחד הקורסים שמציעה המכללה לקהל היעד הרחב הוא: קורס היכרות ברמה הגבוהה ביותר עם מערכת ההפעלה 'לינוקס'.

במסגרת הקורסים במכללת קרנליוס לומדים הסטודנטים כיצד להגן על מכלול המערכות השונות שקיימות – מערכות התקשורת וההפעלה, שרתי הגישה, תחנת הקצה, האינטרנט והרשת המרחבית ועוד. כמו כן, המשתתפים בקורסים מכירים כלי אבטחה שונים, מבינים את דרכי הפעולה של ההאקרים ואילו מתודולוגיות עומדות לרשותם, ולומדים כיצד לבנות מערך אבטחה שמותאם באופן מדויק לארגון, ובכך להגן בצורה היעילה ביותר עליו.

באמצעות צוות המרצים הבכיר שמוביל את המכללה, היחס האישי והאמון שלנו בסטודנטים, אנו בטוחים שהלימוד במכללה יהפוך אתכם למקצועיים הרבה יותר.

אז אם לימודי קורס לינוקס מעניינים אתכם צרו עמנו קשר בהקדם ואנו נשמח לעזור לכם!

מה לומדים בקורס לינוקס במכללת קרנליוס?

במהלך הקורס נלמד נושאים מאוד מגוונים הקשורים להתקנת מערכות, ניהול משאבים והגדרות המערכות. כמו כן, נתמחה יחד בתפעול רשתות תקשורת שונות ובדרכי טיפות בתקלות שעלולות לצוץ במהלך העבודה.

מה היקף לימודי קורס לינוקס במכללת קרנליוס ולמי הוא מיועד?

מכללת קרנליוס מציעה בין היתר קורס מיישם הגנת סייבר והסמכת לינוקס (450 שעות) – המיועד לקהל המבקש לבצע שינוי קריירה, או לחילופין לאלה המבקשים להיכנס לעולם הסייבר ואבטחת המידע.

למה מומלץ ללמוד קורס לינוקס דרך מכללת קרנליוס?

מכללת קרנליוס ידועה בצוות המרצים הבכיר שמעביר את המידע בשפה קולחת ובהירה, ביחס האישי שהיא נותנת לתלמידיה ובאמון שתלמידיה מקבלים מהמכללה. אנו בטוחים שהלימוד במכללה יהפוך אתכם למקצועיים הרבה יותר.