לפני שנדבר על קורס האקרים במכללת קרנליוס חשוב להכיר את מונחי היסוד, עולם ה-IT (Information Technology), בעברית: עולם המחשבים וטכנולוגיית המידע, נוגע כמעט בכל תחום בחיים המודרניים. עולם המחשוב מסייע לחיים המודרניים בכל כך הרבה היבטים, החל מתחום תעשיית הרכב וכלה באבחון מחלות ונגיפים. בין היתר, אחד התחומים העיקריים בהם עולם המחשוב נוגע הוא, תחום התקשורת העסקית. באמצעות ה-IT ניתן ליצור קשר חלק בין עסקים בכל רחבי העולם. ההתנהלות השגרתית של העסקים הופכת להיות יעילה יותר, וכך באמצעות ידע נרחב בעולם המחשוב ניתן להפוך עסק בינוני לעסק מצליח ומשגשג.

אולם, בכדי שעולם ה”האקינג” (IT) יוכל להמשיך לעבוד בצורה חלקה חייבים שיהיו “שומרים” שמוודאים שהרשת מתוחזקת בצורה טובה, “שומרים” שייצרו תוכנות חדשות ו”שומרים” שידאגו לכל מה שקשור לאבטחת המידע של הארגון או החברה. באותו ענף, גם ריבוי הסמארטפונים העלה את הצורך בעובדים נוספים ומלאי מרץ שיהיו אחראים על כל המעטפת שקשורה לפיתוח האפליקציות ותחזוקן. כך, נפתח עולם חדש ורחב לרבים מבוגרי מכללת קרנליוס שלמדו קורס האקרים (IT).

לימודי האקרים

קורס האקרים (ניהול רשתות ואבטחת מידע) – גם ללא ידע קודם

אחד היתרונות הברורים של לומדי קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא, העובדה שאין צורך ברקע קדום על מנת להיכנס לעולם הזה. במילים מפורשות יותר: היעדר תואר אקדמי או רקע תעסוקתי לא מהווים מחסום עבורכם להיכנס בשערי העולם המרתק הזה. בשנים האחרונות קורסי האקרים (IT), ניהול רשתות ואבטחת מידע הופכים להיות הרבה יותר נגישים, כך שגם אנשים שלא למדו בהכרח במוסד אקדמאי מתקדם, אך יש בידם את היכולות הנדרשות – עשויים למצוא את עצמם עוסקים בעולם המחשוב.

אילו דרישות בכל זאת כן צריכות להיות בשביל לעבור קורס האקרים?

  •         אנשים עם יכולת טכנית, שלא נרתעים מעולם המחשוב.
  •         בעלי מוטיבציה גבוהה.
  •         אנשים שמוכנים להשקיע בלימודים שלהם על מנת להצליח.

קהלי יעד – קורס האקרים

קהל היעד שמגיע ללמוד במכללת קרנליוס כלל איננו ספציפי ומצומצם. קורס ה-IT שלנו מגיעים אנשים בעלי רקע מגוון מאוד, כך שבתוך הכיתות תוכלו למצוא:

  •         חיילים וחיילות משוחררים.
  •         בני 30-25 מחוסרי תואר המחפשים מקצוע רווחי ומשמעותי.
  •         אנשי קבע שהשירות שלהם תם.
  •         אנשים עובדים, מעבר לגיל 30, המעוניינים לעשות הסבת מקצוע.

 

למה קורסי האקרים (IT) הפכו להיות כה פופולריים?

אם נחשוב על זה מעט, נתקשה מאוד למצוא כיום עסק, ארגון, חברה ציבורית או ממשלתית שאינם משתמשים במידה זו או אחרת בפלאי הטכנולוגיה והמחשוב. בבית ספר יסודי בכפר סבא, ב-IBM, במשרד פרסום קטן בתל אביב – בכל המקומות הללו קיימת צריכה מסוימת של תקשורת עסקית-ארגונית, מי יותר ומי פחות. משכך, הרי שכל אחד מהגופים הללו זקוק גם למנהלי רשתות או לצוות IT. אמנם, לא כל מחלקה בעלת חמישה עובדים תזדקק למנהל רשת צמוד, אך היא בוודאי תזדקק לסיוע של איש מקצוע מומחה בעניין – בין אם מדובר בחברה חיצונית שתפקידה לספק את השירות הזה, ובין אם מדובר על עובד קיים שכבר נמצא בתוך החברה. מכיוון שהעולם המודרני מושתת על עולם המחשוב, כל בעל עסק שמעוניין שהעסק שלו ימשיך להיות ממוגן ובטוח היה רוצה מומחה לאבטחת מידע תחת חסותו.

קורס האקרים (IT) מקצועי שיכשיר אתכם לעולם האמיתי

בתקופה האחרונה ניתן לזהות עלייה חדה בביקוש לאנשי אבטחת מידע, זאת לאור העובדה שבכל 39 שניות, מתרחש ניסיון פריצה למחשב כלשהו בעולם; ניסיון שמטרתו לגנוב מידע או להשיג מטרה מסוימת אחרת. מי שנמצא בחזית הקרב מול אותם פושעי סייבר הם ההאקרים עם “הכובע הלבן” שמעוניינים להגן על החברות השונות ולזהות את הפרצות דרכן האויב עלול לחדור למערכת. בשביל להיות איש אבטחת מידע מוביל לא מספיקה רק המוטיבציה, אלא יש צורך בהמון ידע והכשרה מקדימים.

כפי שבוודאי שמתם לב, עולם ה-IT הפך להיות שם דבר בעולם הדיגיטל, ההייטק והטכנולוגיה, ובמידה ואתם אנשים שהמחשבים לא מפחידים אותם, בעלי יכולות טכניות ומעוניינים לבצע קפיצת מדרגה בעבודתכם – קורסי IT במכללת קרנליוס עשויים להתאים לכם כמו כפפה ליד.

קורס האקרים (ניהול רשתות ואבטחת מידע) – ענף שנמצא בצמיחה עקבית

בשונה ממגזרים רבים בעולם הכלכלה, שירותי המחשוב לעסקים לא חוו טלטלה משמעותית בעטיו של המיתון העולמי שהתרחש בין שנת 2007 ל-2009. הביקוש הגבוה שיש לתחום העיסוק הזה מייצר מספר משרות רב, מה שמשפיע בקו ישיר על תנאי העבודה של אנשי ה-IT וכמובן על גובה השכר הממוצע לו העובדים בתחום זוכים.

אז במידה ויש לכם אהבה וראש ללימודי מחשבים, תוכלו להביא את הכישרון והיכולות שלכם לזירה חדשה ומרתקת. תחום ההאקינג הוא אחד התחומים החשובים ביותר בעולם אבטחת המידע, ובמידה ויש לכם יצירתיות וכשרון טכני – אתם בהחלט עשויים לאהוב אותו. חברות הייטק רבות נוהגות להעסיק מומחי האקינג שמבצעים את עבודתם במקצועיות רבה ובשמירה על הסטנדרטים האתיים המקובלים.

משתתפי קורס האקרים במכללת קרנליוס יזכו לרכוש ידע נרחב בכל מה שקשור לתחום אבטחת המידע; הן בפן המקצועי, הן בפן העיוני והן בפן האתי.

מידע כללי על קורסי האקינג IT

האקינג זו למעשה דרך יצירתית להשתמש במחשב, ובשל כך במכללת קרנליוס מיטב המרצים למודי הניסיון הם אלו שמעבירים את החומר לתלמידים. כאמור, בכל יום מתרחשים עשרות אירועי פריצה של אתרים ומערכות מידע בעולם כולו, מה שמגדיל את הצורך של הארגונים השונים להעסיק אנשי אבטחת מידע שהתפקיד העיקרי שלהם יהיה להגן על הארגון בכל מה שקשור למערכות המידע שלו ולמשאביו.

ענייניו של קורס האקינג (IT) הוא, לספק למומחי מערכות המידע כלים שמישים איתם הם יוכלו לפתור בעיות אבטחה. יחד עם זאת, הסטודנטים בקורס זה ילמדו הרבה יותר מכך. הם ילמדו על חשיבה יצירתית ורחבה, הם ילמדו כיצד פועל הראש של ההאקר ומהם המתודולוגיות והכלים שעומדים לרשותו, והם ילמדו על דרכי חשיבה איתן הם יוכלו להיות מהירים יותר מהאויב. 

קורס האקרים – מתכון להצלחה!

ובכן, מה הופך את הלימודים במכללת קרנליוס לחוויה לימודית כה מעשירה ונבונה? שימו לב לנתונים הבאים:

70% מתכני הקורסים שלנו עוסקים בלימוד פרקטי ומעשי, התרגולים במהלך השיעורים מתבצעים על ידי מעבדות וסימולטור ייחודי שמתרגל מצבי אמת, והמרצים למודי הניסיון חושפים בפני הסטודנטים התמודדויות אישיות ואתגרים איתם הם נאלצו להתמודד במהלך עבודתם. כל הנתונים הללו, ולא רק, מהווים כלים משמעותיים עבור בוגרי קורס האקרים של מכללת קרנליוס, וסיבה באמת טובה להתקבל למקומות עבודה יוקרתיים ולהצליח להתמודד עם האיומים השונים שרק מחכים לתפוס אותנו לא מוכנים. למידע נוסף אודות לימודי אבטחת מידע הקליקו >> קורס סייבר