נכון להיום, אחד התחומים הנחשבים והמבוקשים ביותר בעולם ההייטק הוא, תחום הסייבר. אנשי המקצוע שהתמחו בתחום זה זוכים לביקוש אדיר על ידי החברות הגדולות והשכר בענף הזה מתגמל בהתאם, כאשר שכר סייבר ההתחלתי החודשי לעובד בשנתו הראשונה נע בין 8,000 ₪ ל-21,000 ₪ ולעיתים אף יותר; סכומים שרק הולכים וקופצים ככל ששנות הוותק של מומחה הסייבר עולות.

טבלת שכר סייבר – 2024

על מנת לעשות מעט סדר בנושא, נציג בפניכם טבלת שכר למומחה סייבר במספר תחומים. טבלה זו משקפת בצורה כללית את הלך הרוח מבחינת שכר למומחי סייבר.

 

ניסיון/
תפקיד
0-1 שנים 2-4 שנים 5+ שנים בכירים/ניהול
בקר SIEM/SOC
13K-8K ₪ 18K-13K ₪ 21K-17K ₪ 21K ₪
ומעלה
Malware Analyst
18K-12K ₪ 21K-18K ₪ 26K-20K ₪ 26K ₪
ומעלה
Penetration Testing
16K-10K ₪ 23-K16K ₪ 30K-23K ₪ 31K ₪
ומעלה
Reverse Engineering
21K-16K ₪ 25K-20K ₪ 29K-24K ₪ 33K-28K ₪

 

סייבר שכר: ביקוש גבוה לתחום הסייבר מוביל לשכר ממוצע גבוה לעובדים בו

אז מה הופך את התחום הזה לכל כך נחשב? ככל שחולפות השנים הטכנולוגיה האנושית רק הולכת ומתפתחת והתקיפות בחרבות וחיצים שנהגו בימי העבר פשטו את צורתם הישנה והתלבשו בדמות תקיפות סייבר המהוות איום ממשי על הציבור בישראל ובעולם כולו, הן על המגזר הממשלתי והן על המגזר האזרחי. ברמה הלאומית, קיימים ניסיונות אין-סופיים לתקוף את מדינת ישראל, כך שאיומי טרור באמצעות לוחמה מהסוג הזה רק הולכים ומתגברים וממילא מחריפים את הצורך באנשי סייבר מקצועיים שיעמדו מנגד.

התהליכים הללו הצמיחו את ענף הסייבר תוך שנים ספורות לממדים עצומים, והמודעות של הציבור לענף הזה רק הלכה וגברה. במדינתנו הקטנטונת, באופן מיוחד, ניתן לזהות צמיחה משמעותית בהתמקדות בענף הסייבר, כאשר חברות ישראליות כדוגמת צ’קפוינט, פרצו לשוק הגלובלי והחלו להתבסס בו. נכון להיום ברחבי העולם קיים חוסר במיליוני מומחים בענף הסייבר, מה שהופך את התחום הזה למרתק ביותר עבור רבים, ומסביר היטב את השכר הגבוה לו זוכים המומחים בו.

אז כמה מרוויח איש סייבר?

כשמעוניינים לדעת כמה מרוויח איש סייבר, אחד הענפים שהתפתחו באופן המהיר ביותר בשנים האחרונות, עלינו לדעת שמהנתונים ששוק ההייטק הישראלי אסף עולה שמשכורת איש סייבר עולה בהתמדה ב-3 שנים האחרונות בטווח שנע בין 1.5% ל-5% בשנה. מה הסיבה לכך? התשובה ברורה: הביקוש האדיר למומחים בענף הזה. עם שכר התחלתי שמגיע לסכומים של 20,000-8,000 ₪ ניתן להבין בבירור מדוע המוני צעירים בוחרים לרכוש מקצוע דווקא בענף הזה, ומה הסיבה לכך שעובדים ותיקים בוחרים לבצע הסבת מקצוע לתחום הסייבר, ענף מרתק בעל שכר גבוה ומתגמל.

שכר סייבר ממוצע למומחה

קרנליוס, מרכז הידע הגדול ביותר בארץ להכשרת לוחמי סייבר בארץ ובעולם, מציע מגוון קורסים מקיפים ומקצועיים להכשרה של מומחי סייבר, זאת בהתאם לדרישות העדכניות ביותר של השוק. סגל המרצים במרכז מונה את המרצים הבכירים ביותר שיש לשוק להציע, מרצים בעלי ידע רחב מאוד וניסיון מעשי עצום. דרך הכלים הרבים שאנו מציעים לכלל התלמידים שלנו, הדרך לשכר גבוה ועבודה באחד התחומים היותר מבוקשים כיום בישראל ובעולם סלולה בפניכם.

שכר התחלתי בטווחים שנע בין 8,000 ₪ ל-21,000 ₪ איננו דבר של מה בכך, מה גם ששכר איש ההייטק – המקצוע המשתכר ביותר בשוק נכון להיום – עולה בצורה משמעותית ככל ששנות הוותק והניסיון עולות. לאחר 5 שנות ניסיון בתחום הסייבר תוכלו להגיע גם לשכר של 30,000 ₪ בחודש ואפילו יותר. כמובן, צריך לזכור שעולם הסייבר הוא עולם רחב המכיל תפקידים רבים ומגוונים כך שגם המשכורות בו משתנות, אך העיקרון ברור: מומחי סייבר זוכים לשכר גבוה מאוד ביחס למשק הכללי בישראל ובעולם.

סייבר שכר

קרנליוס – הגוף היחיד שמפוקח על ידי המדינה

התבוננות קצרה על מגמותיו העיקריות של השוק בשנים האחרונות תצביע על כך שמדי שנה הארגונים מעלים את הביקוש שלהם לאנשי סייבר – מה שעתיד להעלות גם את גובה השכר של אנשי הסייבר. כיום קיימים גופים רבים שמנסים לתת מענה לביקוש הרב באנשי סייבר על ידי מתן קורס ומסלולי הכשרה שונים. ככל נותני השירות ומוסדות ההשכלה, תמיד נוכל למצוא איכויות שונות ורמות לימוד שונות. שלא כמו מוסדות הלימוד השונים, קרנליוס היא הגוף היחיד בארץ שמפוקח על ידי המדינה, ולכן היא היחידה שרשאית להעניק תעודות הסמכה של המדינה – מה שמייצר לבוגרי קרנליוס הלומדים במסלולים השונים יתרון ברור על פני עמיתיהם במוסדות לימוד אחרים.

כאן המקום לציין שמכיוון שעולם הסייבר ניצב בפני איומים ממשיים, המעסיקים השונים מחפשים מומחים שלא מוכשרים רק בהיבט התיאורטי, אלא הדרישה שלהם מהעובדים הפוטנציאליים היא, להגיע מלכתחילה עם ניסיון קודם בעולם המידע; זאת בעיקר לאור העובדה שלענף הסייבר קיימת חשיבות אדירה לשמירה על מידע לאומי וארגוני יקר מפז.

 

קרנליוס: השער שלך לשכר גבוה

כאמור, המעסיקים מחפשים כיום מומחי סייבר בעל ידע מעשי ופרקטי הרבה יותר מאנשים בעלי ידע תיאורטי רב. בשל כך קורסים רבים נפתחים ברחבי הארץ אליהם ניתן להיכנס גם בלא רקע אקדמאי קודם. מסלול הלימודים בקרנליוס בהיבט זה מיוחד במינו. רק דרך קרנליוס תוכלו לקבל את כל היתרונות שתצטרכו לעתיד בעל אופק רחב ושכר גבוה בתחום ההייטק.

מה עוד מייחד את קרנליוס על פני שאר מרכזי הלימוד בענף הזה? קרנליוס הם היחידים במדינת ישראל שמפוקחים בפיקוח מלא על ידי משרד העבודה; קרנליוס הם היחידים במדינת ישראל שנותנים 5 שנות אחריות לקורס; קרנליוס הם היחידים במדינת ישראל שמעניקים 3 תעודות לאומיות ובינלאומיות; לקרנליוס חשוב מאוד לפתח את ההיבט הפרקטי, כך ש-70% מתוכן השיעורים עוסק בלימוד פרקטיים ומעשיים; התרגולים אצל קרנליוס מתבצעים על ידי מעבדות וסימולטור ייחודי שמתרגל מצבי אמת; המרצים אצלנו, במרכז הלימודים וההכשרה ללוחמי סייבר – קרנליוס, הם מומחי סייבר מהטובים ביותר בתעשייה בארץ.

כמו כן, אחד היתרונות המשמעותיים שקיימים בלימוד דרך קרנליוס הוא, שאנחנו עוזרים לבוגרים שלנו במציאת עבודה בתום הקורס. איך זה קורה? במגוון דרכים: החל מכתיבת קורות החיים של הבוגר, דרך הכנה לראיון עבודה, תרגול של סימולציות ועד הזמנה ליום פתוח של חברות מובילות. ובקיצור, אם אתם מעוניינים לצאת מהקורס הזה לעולם כלכלי בטוח בו תקבלו שכר גבוה – אין ספק שקרנליוס היא היעד הנכון עבורכם.

 למידע נוסף על אודות הקורסים שלנו >>  לימודי סייבר 

חושבים מחוץ לקופסה? יתרון משמעותי בדרך לשכר גבוה בעולם הסייבר

כיום ברור לכולם שידע טכני לא מעיד בהכרח על יכולות ביצוע גבוהות. כחלק מהמגמה העולמיות הכללית, עולם הסייבר בפרט צועד למקום בו היכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולהיות יצירתי מהווה מרכיב עיקרי במקצועיות של מומחה הסייבר. איש הסייבר של שנת 2023 נדרש להיות סקרן ובעל חשיבה רחבה. בשל כך, התחום הזה לא מתאים לכל אדם – והוא גם גורם מהותי בגובה השכר של אנשי הסייבר. ככל שתביאו איתכם חשיבה רחבה יותר, כך תביאו יותר “ניצחונות” בזירת הקרב, ובקו ישיר – כך הערך שלכם יעלה והשכר יקפוץ למעלה.

תחום הסייבר הוא תחום מאוד רחב ולעיתים אמורפי המכיל המון משתנים ופרמטרים. לצורך העניין, על איש הסייבר לחשוב כיצד תקיפה ואיום יכולים להגיע מהאויב. ניתן לתקוף חברה או ארגון דרך אימייל, מה שדורש הבנה ורקע בהנדסה חברתית, קרי: מהי דרך הפנייה עמה ניתן להניע אדם לפעולה. תחומים אחרים שמאופיינים בטכנולוגיה וקוד מאוד מתוחכמים, מתאימים יותר לאנשים בעלי יכולת לתפוס את התמונה הכוללת והגדולה בלא לפספס פרטים קטנים. התחום הזה דורש יותר סבלנות ויכולת ירידה לפרטים, מפני שלפעמים פגיעות הבאות מתקיפות סייבר מגיעות דווקא מהמקומות הכי פחות צפויים.

אז במידה ותחום הסייבר מעניין אתכם ואתם רוצים להיכנס למעגל העובדים בענף המבוקש ביותר בישראל ובעולם, קרנליוס – מרכז הלימודים להכשרת מומחי סייבר, עשוי להיות הפתרון המושלם עבורכם. 

לקבלת מידע ופרטים נוספים על מסלולי הלימוד וההכשרה שלנו, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע בהקדם 🙂

* מעודכן לשנת 2024