תחום אבטחת הסייבר חווה בשנים האחרונות ביקושים משמעותיים ואין סימנים להאטה ומומחה סייבר הפך להיות אחד המקצוע המבוקשים ביותר בישראל ובעולם כולו. הסיבה היא  העלייה במתקפות סייבר והנזק הרב שהן גורמות לחברות, לארגונים, לבעלי עסקים ועוד.

לעתים קרובות אנו שומעים על התקפות סייבר בערוצי חדשות, אך בפועל יש הרבה יותר התקפות המאיימות על כולם, על עסקים גדולים, על עסקים קטנים, בינוניים, חברות, ארגונים ואפילו על המוסדות הרשמיים של מדינת ישראל.

בשל הנתונים האלו ובשל הביקוש הגבוה של מומחה סייבר קיים מחסור עולמי במומחי סייבר מיומנים ועובדה זו בולטת במיוחד במדינת ישראל. בהתבוננות במגמות האחרונות בשוק העבודה, עולה כי לחברות יש דרישה גוברת לאנשי מקצוע מיומנים בתחום הסייבר והביקוש לכך לא מראה סימני האטה בעתיד הנראה לעין.

במאמר זה נסקור את התפקידים המובילים בתחום מומחה סייבר, את רמות השכר המקובלות בתחום, נקבל טיפים שיסייעו לבחור את מוסד הלימודים הטוב ביותר ונבין למה סטודנטים רבים מתדפקים על הדלתות של “מכללת קרנליוס”.

מומחה סייבר – מהם התפקידים המובילים בתחום

בקר – בקר ממלא תפקיד מכריע כקו ההגנה הראשון מפני אירועים של אבטחת מידע. האחריות העיקרית שלו היא לזהות כל פעילות חריגה במערכות המידע של הארגון, לחקור תקריות ולדווח על אירועי אבטחת המידע לדרגים גבוהים יותר בארגון.

 Malware Analyst -אנליסט – תפקיד האנליסט כרוך בהצטרפות לצוות המחקר של החברה וטומן בחובו אחריות מגוונת כגון עבודה על מוצרי החברה, פיתוח חוקים ורגולציות, התעדכנות בנקודות תורפה וניתוחן בשטח ועוד.

penetration Testing – בודק חדירה: בדיקת חדירה מתייחסת להתקפה מתוכננת ומבוקרת על מערכת מחשב שבוצעה על ידי בודק כדי לחשוף חולשות אבטחה כלשהן.

Reverse Engineering הנדוס לאחור – הנדוס לאחור היא תהליך של הבנת העקרונות הטכנולוגיים וההנדסיים של מוצר על ידי ניתוח המבנה והפונקציונליות שלו. לעתים קרובות, הנדסה לאחור נעשית כדי לפתח מוצר חדש שפועל באופן דומה מבלי להעתיק ישירות את המקור.

כמה מרוויח מומחה סייבר?

השילוב בין תחום מרכזי בשוק שצומח במהירות ובין מחסור הולך וגובר בעובדים מוסמכים יוצר הזדמנות משמעותית ביותר ומאפשר כמעט לכל אחד לעבור קורס ייעודי, להיכנס  לתחום הכי מבוקש בישראל ובעולם כולו, להתפתח באופן אישי ומקצועי ולקבל שכר מהטובים במשק.

למומחה סייבר שהתמחה בתחום הזה יש ביקוש רב על ידי החברות הגדולות והשכר בענף זה מתוגמל בהתאם, כאשר שכר הסייבר החודשי ההתחלתי לעובד בשנתו הראשונה נע בין 8,000 ₪ ל-21,000 ₪ ולעיתים אף יותר; סכומים שרק עולים ככל ששנות הוותק של מומחה הסייבר עולות.

מהנתונים שנאספו על ידי שוק ההיי-טק הישראלי עולה כי בשכרו של איש סייבר הייתה עלייה מתמדת ב-3 השנים האחרונות בטווח שנע בין 1.5% ל-5% בשנה. והסיבה לכך ברורה: הביקוש העצום למומחים בענף זה. עם שכר התחלתי שמגיע ל-21,000-8,000 שקלים, ברור לגמרי מדוע המוני צעירים בוחרים לרכוש מקצוע בענף זה, ומה הסיבה לכך שעובדים ותיקים בתחומים שונים בוחרים לעשות שינוי קריירה בתחום הסייבר.

בטבלה הבאה אספנו כמה נתונים על מספר מקצועות בתחום הסייבר כדי להמחיש את רמות השכר הגבוהות של מומחה סייבר ואת העלייה המשמעותית בשכר בהתאם למספר שנות הוותק.

תפקיד עד שנת ותק אחתבין 2-4 שנות ותק5 שנות ותק ויותר תפקידים בכירים

בקר
SIEM/SOC
13.000 – 8,000
שקלים
18,000 – 13,000 שקלים 21,000 – 17,000 שקלים 21,000 שקלים ומעלה
Malware Analyst
(אנליסט תוכנות זדוניות)
18,000 – 12,000 שקלים 21,000 – 18,000 שקלים 26,000 – 20,000 שקלים 26,000 שקלים ומעלה
penetration Testing
(בודק חדירה)
16,000 – 10,000 שקלים 23,000 – 16,000 שקלים 30,000 – 23,000 שקלים 31.000 שקלים ומעלה
Reverse Engineering
(הנדוס לאחור)
21,000 – 16,000 שקלים 25,000 – 20,000 שקלים 29,000 – 24,000 שקלים 28,000 – 33,000 שקלים

מומחה סייבר –  4 טיפים שיעזרו לכם לדעת איפה כדאי ללמוד סייבר

מעסיקים מחפשים כיום מומחי סייבר בעלי ידע מעשי נרחב ולא ידע תיאורטי. חשוב ללמוד קורס שיכין אתכם אל העולם האמיתי באמצעות תרגולים, אימונים, הדמיה של סיטואציות מעולם הסייבר ועוד.

חשוב לבחור קורס סייבר שבו מלמדים המומחים המובילים בתחום וגם מלמדים. רק מי שמלמד מתעדכן כל הזמן וידע להעביר את הידע העדכני ביותר.

חשוב לבחור קורס שמפוקח על ידי משרד העבודה ומעניק תעודה מוכרת.

ככל שמוסד הלימודים שבו בחרתם יהיה בעל מוניטין גבוה יותר, כך הבוגרים שלו יוכלו להשתלב במשרות המובילות והנחשקות ביותר.

חולמים להיות מומחה סייבר מקצועי ולהשתכר בהתאם – ב”מכללת קרנליוס” מחכים לכם!

אם אתם אוהבים לפתור בעיות ולפצח מצבים שונים, אם אתם יודעים לשמור על סודיות, אם אין לכם רקע פלילי, אם אתם פתוחים לאתגרים חדשים ויש בכם תשוקה ללמוד ולהתקדם, קורס מומחה סייבר יכול להתאים לכם.

ב”מכללת קרנליוס” תקבלו ידע מעשי ופרקטי. כשבעים אחוז מתכני השיעורים במכללה עוסקים בלימוד פרקטי ומעשי באמצעות מעבדות וסימולטור ייחודי אשר מתרגל מצבי אמת.

“מכללת קרנליוס” מפוקחת על ידי משרד העבודה ובסיום הקורס תקבלו  3 תעודות לאומיות ובינלאומיות שיפתחו לכם דלתות בישראל ובעולם כולו.

צוות העובדים ב”מכללת קרנליוס” מסייע לבוגריו להשתלב בתעשייה ומשקיע מאמצים רבים בתחום.

לסיכום – מעוניינים להרוויח שכר גבוה במקצוע מבוקש ומתגמל – בואו להיות מומחה סייבר!

התקפות הסייבר הפכו להיות כמעט התקפות יומיות והן גורמות נזקים משמעותיים לארגונים, לחברות ולבעלי עסקים רבים. זו הסיבה מדוע הביקוש למומחה סייבר גובר והולך מיום ליום ואין צפי להאטה בביקושים לעובדים מומחים בתחום. ב”מכללת קרנליוס” יודעים לקרוא את העתיד ומציעים קורסים מקצועיים שיפתחו ללומדים דלתות בתעשייה ויעניקו להם  סיפוק ושכר מתגמל בהתאם.