לימודי לינוקס נחשבים ללימודים בעלי ביקוש רב. אך מה הכוונה בכלל בביטוי ‘לינוקס’? אז ככה, לינוקס זו למעשה מערכת הפעלה, בדומה ל’חלונות’, שמבוססת על ‘קוד פתוח’. משמעות הדבר היא שמשתמשי התוכנה יוכלו לערוך שינויים בהתאם לשימושים השונים שלהם. מי הם הלקוחות העיקריים של התוכנה הזו? הן אנשים פרטיים העוסקים בתחום התכנות והן אנשים שעובדים עם שרתי אינטרנט ותקשורת שמתבססים על הלינוקס ולא על מערכות סגורות (כמו זו למשל של מייקרוסופט). על ידי מערכת לינוקס אפשר לפתח מגוון גדול מאוד של יישומים כמו תוכנות מולטימדיה, דפדפנים לאינטרנט, מעבדי תמלילים, תוכנות עבור עריכה גראפית ועוד. יש לציין ששלל התוכנות הללו אמור להיות חינמי ולשמש את הקהל הרחב מבלי גבייה של תשלום.

מה היא מערכת לינוקס?

מערכת לינוקס מאופיינת בשימוש פופולארי ונוח למדי, כאשר מתכנתים רבים ומנהלי IT נוהגים להשתמש בה תדיר. המערכת מעניקה פתרונות גמישים ואינטגרליים יחד עם מערכות קיימות. בנוסף המערכת נותנת סביבת פיתוח נוחה ויציבה ומציעה ספריות פיתוח וקומפיילרים. לתוכנה יש יכולות רחבות מאוד כך שמשתמש ללא רקע או הדרכה בתוכנה פשוט לא ידע לנצל את כל היכולות שלה. לאור הביקוש שעלה מן השטח מכללת קרנליוס החליטה לפתוח קורס לימודי לינוקס בו יעברו הסטודנטים הדרכה מפורטת על היכולת של התוכנה, דרכי השימוש בה וניצול יכולות התוכנה בצורה מקסימלית. אז במידה ואתם מעוניינים לשמוע על קורס לימודי לינוקס, המאמר הבא נכתב עבורכם.

לימוד לינוקס – מידע כללי

טוב, נתחיל בהיסטוריה. את ראשית תקופתה של מערכת ההפעלה לינוקס אנו יכולים לייחס להתחלת פיתוח מערכת ההפעלה המכונה GNU (GNU’s Not Unix), וזאת למעשה בתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת. המערכת הזו אמורה הייתה להוות תחליף חינמי הפתוח לשימוש הקהל הרחב, למערכת ההפעלה המוכרת – יוניקס. אלא שהפיתוח של התוכנה השאפתנית התעכב, ורק בתחילת שנות התשעים הליבה של התוכנה סיימה את שלב הפיתוח שלה.

באותם ימים, לינוס בנדיקט טורבאלדס, מתכנת פיני-אמריקני, החליט לפתח בעצמו פתרון איכותי ויעיל למערכות הפעלה הפועלות באופן של קוד סגור. למעשה, לאחר תהליך ארוך, הוא החליט להעביר את מערכת ההפעלה לשימוש ציבורי עם רישיון כללי של GNU. החיבור בין המערכות ובין המפתחים אפשר למעשה את יצירת מערכת ההפעלה החינמית והאהובה בה אנו עוסקים כעת – לינוקס. כיום את מערכת ההפעלה הזו תוכלו להוריד באופן חינמי מהאינטרנט או לחלופין לקנות ממפיץ התוכנה בעבור תרומת כסף או תשלום סמלי.

קורס לינוקס בא לתת לכם את הכלים המקצועיים והנרחבים ביותר לעבודה עם מערכת הפעלה מהסוג הזה. לא משנה אם העבודה שלכם איתה היא במודל אישי לטובת פיתוח או שמא לטובת שרתי תקשורת ואינטרנט. התמחות בתוכנה זו באמצעות מרצים מקצועיים מן השורה הראשונה תשדרג את העבודה שלכם, תהפוך אותה ליעילה יותר ובעיקר תהפוך אתכם למקצועיים הרבה יותר.

תנאי קבלה ללימודי לינוקס במכללת קרנליוס

עולם הלימודים הוא עולם רחב מאוד. כיום נפתחים מדי כמה חודשים מרכזי לימודים חדשים בתחומים שונים ומגוונים. חלקם מציעים קורסים בסיסיים לכל דורש וחלקם שואפים להיחשב ‘אוניברסיטה’ ביום מן הימים. מטבע הדברים תנאי הקבלה לכל מקום אינם אחידים, כך שחלק מהמקומות מבקשים לצמצם את קהל היעד המגיע אליהם וחלק פותחים אפשרות לאוכלוסייה רחבה יותר.

תנאי הקבלה לקורס לינוקס במכללת קרנליוס בסיסיים מאוד, זאת מתוך רצון להעביר מסע מרתק גם את אותם שלא נושאים על כתפיהם עבר עשיר בתחום. מכללת קרנליוס מאמינה שניתן להעביר כמעט את כולם מסע מקצועי ועשיר בו הם יהפכו להיות חלק מעולם הסייבר ואולי אפילו להיות מהמובילים שלו בעתיד. אנגלית בסיסית, ידע בסיסי במחשבים והכי חשוב – הרבה רצון להצליח. כל אלה יאפשרו לכם לצלוח את קורס לימודי לינוקס במכללת קרנליוס. לטבלה מקיפה המכילה את כל תנאי הקבלה של מכלול המכללות בארץ הכנסו למאמר הבא לימודי סייבר תנאי קבלה

לימוד לינוקס במכללת קרנליוס

רבים שואלים אותנו – היכן נוהגים להשתמש במערכת הפעלה של לינוקס? האמת היא שבשימוש פרטי של אנשים שאינם עוסקים בתחום התכנות, לרוב לא תמצאו את מערכת ההפעלה הזו. המערכת הזו מותקנת לרוב על גבי שרתים גדולים וכבדים. שרתים אלה נמצאים בדרך כלל במוסדות לימוד ובחברות הייטק. במקומות הללו מערכת ההפעלה הזו הפכה להיות פופולארית מאוד, זאת הודות להתאמה שלה לשרתים גדולים ובמקביל ליכולת להשתמש איתה אפילו במערכות מזעריות מאוד.

השימוש במערכת ההפעלה לינוקס דורש לימוד. מי שינסה לעבוד עם התוכנה הזו מבלי להכיר את היכולת שלה ואת הדרכים לנצל אותן – פשוט ירוויח ממנה רווח מועט. מכללת קרנליוס מזמינה אתכם ללמוד לינוקס בצורה מקצועית ומסודרת. לפעמים קורס אחד שנוגע בכל הנקודות החשובות יכול לעשות לכם סדר בראש לטווח רחוק.

למה כדאי ללמוד קורס לינוקס במכללת קרנליוס?

במסגרת לימודי לינוקס לומדים הסטודנטים במכללת קרנליוס ובסיום ההכשרה יקבלו בוגרי הקורס תעודת הסמכה בינלאומית Linux המוכרת על ידי כל חברה וארגון בעולם. המשתתפים בלימודי לינוקס לומדים להכיר וללמוד על כלי אבטחה שונים, וכן הם לומדים גם מה הדרך לבנות מערך אבטחה אידאלי שמותאם לאופי הארגון עבורו אתם עובדים.

מכללת קרנליוס ידועה כמכללה שמספקת מעטפת לימודים מדהימה, הכוללת צוות מרצים בכיר, יחס אישי מיוחד ואמון אמיתי בסטודנטים שלה. עם הנתונים הללו, יחד עם שנות הוותק והניסיון של המכללה, אנו בטוחים שתוכלו להצעיד את העתיד שלכם למקום מעולה.

אז במידה ולימודי לינוקס מעניינים אתכם, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר או להשאיר לנו פרטים ואנו נשמח לסייע לכם בהקדם!

*עדכני לשנת 2023