הסבה לסייבר נפוצה מאוד בבעולם הטכנולוגי של ימינו, בו אמצעי המחשוב הולכים ומתקדמים מיום ליום, המלחמות הולכות ותופסות גם הן לבושים אחרים מאלה שהעולם העתיק הורגל אליהן. סוג הלוחמה החדש שמציע העולם המודרני מציג שכלול, תחכום, ארסיות ואיום “רחוק” שלמען האמת מאיים על כל בית בישראל ובעולם כולו. בעוד בעבר האויב היה ידוע מראש או שלפחות כשהיית פוגש בו ידעת בבירור שמדובר ב”אויב”, הרי שכיום, המרחבים הווירטואליים מציבים בפני האזרח הפשוט איומים שונים שרק חדי העין ישימו לב אליהם. לוחמת הסייבר מציגה לחימה “עדינה” יותר, אך הרסנית לא פחות משיטות הלחימה הקדומות.

אז איך הלוחמה הזו פועלת בעצם? הלוחמים שנמצאים בעבר השני של המסך פועלים על ידי אמצעים טכנולוגיים מורכבים ומשוכללים, כאשר עיקר מטרתם היא לחדור למערכות ממוחשבות, הן למערכות של גופים ציבוריים והן למערכות של גופים פרטיים. איך מתמודדים עם ה”טרור החדש” שפועל נגד ארגונים, מדינות וחברות מסחריות? בדיוק לשם כך נועדו הלימודים ללוחמה בסייבר.

כדי להגן בצורה הטובה ביותר על מערכות המחשוב שלכם או של הלקוחות שלכם, צריך כל הזמן להשתכלל ולפתח דרכי הגנה יצירתיות יותר, זאת מפני שפושעי הסייבר לעולם לא מפסיקים לחשוב בצורה מתוחכמת יותר. תחום לוחמת הסייבר, לוחמת המידע, נמצא בשנים האחרונות בהתפתחות מטאורית, והביקוש למומחים בסייבר רק הולך וגואה. נכון להיום חסרים בשוק אלפי עובדים שיוכלו לפרוס מטריית הגנה על המשק הישראלי, וחברות ההייטק השונות משוועות לאנשי מקצוע מיומנים, יצירתיים ואמינים שמכירים את עולם הסייבר לעומק.

הסבת מקצוע לסייבר – השער לתחושת סיפוק בעבודה

 

בעבר, מסלול החיים של האדם הסטנדרטי בישראל היה די ברור: הוא היה עובד באיזו עבודה זמנית, יוצא לטיול בחו”ל, מתחיל ללמוד תואר אקדמי באוניברסיטה או במכללה, מתחיל לעבוד בתחום אותו הוא למד עד היום בו יפרוש לפנסיה. כמובן שתיאור זה לא מתיימר לתאר חתך גורף, שכן גם בעבר היו מקרים יוצאי דופן בהם אנשים שינו כיוון בחיים שלהם וחיפשו מקום עבודה חדש או תחום עיסוק אחר לגמרי, אך בכל אופן – צמד המילים “הסבה מקצועית” לא היה נפוץ כל כך בציבור הכללי.

כיום, המצב שונה לגמרי. סקרים שהתבצעו בקרב אוכלוסייה גדולה של סטודנטים לעתיד, סטודנטים בהווה ובוגרי מוסדות אקדמיים גילו שאחוזים ניכרים מהסטודנטים מתחילים תואר, נמצאים בעיצומו של תואר ואפילו מסיימים תואר – אך הם עדיין לא שלמים עם התואר אותו הם בחרו. רבים בוחרים מכורח המציאות להיכנס לשוק העבודה בתחום אותו הם למדו עד היום בו יצאו לפנסיה, אחרים בוחרים שלא לצאת מהעולם האקדמי ולהמשיך ללמוד תואר שני בתחום שיותר מושך אותם, ויש שמתחילים לעבוד בתחום ולאחר מספר שנים מגלים שהתחום אותו הם למדו כלל לא מעניין אותם.

אז מה עושים במצב הזה? אפשר לנשוך את השפתיים, לגרור רגליים ולפתוח “טבלת ייאוש” עד יום היציאה לפנסיה; ואפשר לבחור בדרך אחרת, אמיצה יותר וחופשית יותר: לבצע הסבה מקצועית לתחום הסייבר.

הסבה מקצועית לסייבר – מה זה אומר?

 

הסבה מקצועית מהווה הזדמנות מיוחדת לרענן את היום-יום שלנו. העבודה, כידוע, תופסת חלק ניכר מהיום של האזרח הממוצע, ולכן לא כדאי לקום בבוקר מתוך ידיעה שאתה הולך למספר לא מבוטל של שעות בהן “לא הכי תהנה” בלשון המעטה. הסבה מקצועית, בכל תחום ובכל מקום בעולם, היא תמיד פעולה שדורשת שינוי בגישה לחיים. אם בעבודה הקודמת התרגלתם לעבוד בקצב מסוים, ייתכן מאוד ובעבודה החדשה הקצב ישתנה – לטובה או לרעה. אם התרגלתם לשעות עבודה מסוימות ולמרחק נסיעה מסוים – ייתכן מאוד וגם אלה עתידים להשתנות.

הסבה מקצועית לענף הסייבר מזמנת לעובדים החדשים בתחום סל הזדמנויות ואתגרים חדש ומרתק, יחד עם שכר מתגמל מאוד, אך בד בבד הוא ידרוש מהם רצינות מקסימלית וחשיבה רחבה.

 

שוקלים הסבה לסייבר? אל תוותרו על מחקר מקיף

“ידע הוא כוח”. גם בלא צורך להסביר את המשפט הפופולארי הזה, הוא ברור לכולנו. ידע גם מייצר וודאות, הוא מסיר את עננת הספקות שיכולה להצטבר מעל נושאים שמרתיעים אותנו. אז אם אתם מעוניינים לבחון הסבה לענף הסייבר, אנו ממליצים לכם בחום לצבור כמה שיותר מידע על התחום. לא די באמירה כללית “אני רוצה לעבוד בהייטק!”, אלא יש צורך להבין על מה מדובר בכלל.

ענף ההייטק הוא ענף רחב מאוד הכולל מקצועות שונים, כגון: סייבר ואבטחת מידע, תכנות, בניית אתרים, והוא כולל אפילו גלישה לעולמות יותר יצירתיים שלא בהכרח קשורים בצורה ישירה להייטק, כמו: עיצוב גרפי, שיווק דיגיטלי ואנימציה תלת-מימדית.

כאשר תמפו לעצמכם את התחום בצורה מדויקת יותר תוכלו להבין בצורה טובה יותר מה תחום ההייטק כולל, מה היחס בין סייבר לאבטחת מידע, מה עושים ברמה המעשית במקצועות הללו, איזו השכלה צריך לרכוש כדי לעבוד בתחומים אלה, כיצד משיגים את ההשכלה הזו (לימודי תואר, לימודי תעודה או קורס אינטרנטי), מהי המשכורת הממוצעת בתחומים אלה, ולבסוף – מהו התחום שהכי מתאים לכם. למידע נוסף אודות קורס סייבר מטעם קרנליוס לחץ על הקישור. 

כאן המקום להזכיר לכם: שינויים בחיים אינם דבר פשוט, בעיקר כשמדובר על שינוי קריירה. לאחר שתעברו את המשוכה הזו, ובמידה ותעשו את התהליך בצורה נכונה, אתם צפויים לחוש סיפוק גדול ובנוסף ייתכן מאוד שהמשכורת שלכם תגדל בהתאם.

 

למה כדאי לבצע הסבת מקצוע לסייבר?

בגלל האופק. תחום הסייבר ידוע כתחום מרתק המספק עתיד תעסוקתי יציב, זאת מפני שכל ארגון, בין אם ירצה ובין אם לא ירצה בכך – פשוט חייב להגן על המידע הרגיש שברשותו. ככל שחולפות השנים הטכנולוגיה רק הולכת ומתקדמת ונעשית משוכללת יותר, ובאותה מידה פושעי הסייבר נעשים מתוחכמים יותר – מה שאומר שכל ארגון, ובטח שארגון ציבורי או מדיני ממשלתי, פשוט מוכרח למגן את עצמו בצורה מקסימלית. בשל הנחיצות להגנה זו, נחיצות שהולכת וגוברת ככל שהשנים מתקדמות, עולם ההייטק הפך להיות אחד התחומים המבוקשים והמתגמלים ביותר בתעשייה.

 

למה קרנליוס הוא מרכז הלימודים המומלץ ביותר להסבת מקצוע לסייבר?

רבים מבוגרי העולם האקדמי כבר הגיעו למסקנה שמה שחברות הסייבר זקוקות לו זה בעיקר ניסיון מעשי. יכולת להביא תוצאות וביצועים בשטח. הידע התאורטי חשוב, אך יותר ממנו חשובים הפירות שתצמיחו לחברה בה תעבדו בשטח. קרנליוס, מרכז הלימודים להכשרת לוחמי סייבר ואבטחת מידע, שם לו למטרה להכשיר את תלמידיו כמה שניתן לקראת האיומים ודרכי החשיבה איתן הוא יצטרך להתמודד בשטח, בשוק העבודה. האיומים משתנים מדי יום והתקיפות נעשות מגוונות ומאתגרות מפעם לפעם. ידע תאורטי בלבד לא יספיק ללוחם הסייבר מול האתגרים הללו.

מלבד ההתמקדות בהיבט הפרקטי, מרכז הידע לסייבר – קרנליוס הינו הגוף היחיד בכל הארץ שמפוקח בצורה מלאה על ידי המדינה, מה שאומר שבוגרי המרכז יזכו לקבלת תעודת הסמכה מטעם המדינה. תעודה כזו לא נועדה בשביל שתמסגרו אותה ותתלו אותה בקיר בביתכם, אלא יש לה משמעות גדולה מאוד בהיבט התעסוקתי והיא אף עשויה להיות שווה לכם המון כסף בטווח הרחוק. תעודה מטעם המדינה מייצרת יתרון ברור לבוגרי קרנליוס בקבלה לשוק העבודה, זאת ביחס לעמיתיהם ממוסדות לימוד אחרים.

 

מבצעים הסבת מקצוע לסייבר? בקרנליוס תזכו לליווי אישי בדרך לתעסוקה

אחד היתרונות המשמעותיים שקיימים בלימוד דרך קרנליוס הוא, שאנחנו עוזרים לבוגרים שלנו, וכמובן לאלו שהגיעו מתחומי תעסוקה אחרים, במציאת עבודה בתום הקורס. איך זה קורה? במגוון דרכים: החל מכתיבת קורות החיים של הבוגר, דרך הכנה לראיון עבודה, תרגול של סימולציות ועד הזמנה ליום פתוח של חברות מובילות. ובקיצור, אם אתם מעוניינים לבצע את הסבת המקצוע שלכם לתחום הסייבר בצורה הטובה ביותר, אין לנו ספק שמרכז הידע ללוחמה בסייבר – קרנליוס, הוא המקום האידאלי עבורכם.